Aktuality

PhD Mondays v Kampusu Hybernská

Neváhej a přijď využít klidných prostor pro psaní své disertační práce v Kampusu Hybernská. V centru Prahy je pro tebe připraven poklidný prostor, kde můžeš volně psát, studovat nebo se pouze potkat s dalšími kolegy.

FameLab Cafe

Vše o světové vědecké soutěži!

FameLab je světová soutěž zaměřená na popularizaci vědy pomocí stand-upových performance. Pokud zvažujete účast, přijďte si pro čerstvé informace a navíc se seznámíte s kolegy, kteří soutěží prošli a jsou v popularizaci velmi úspěšní.

28. února 2023

Kurzy CPPT

Už jste si vybrali, v čem se posunete?

Rozvíjejte se v oblasti podnikavosti!

Zápis našich kurzů pro studenty v SIS a pro doktorandy a zaměstnance UK přes Vzdělávací portál 1. - 16. 2. 2023!

Chance for French speaking students

Are you fluent in French?

Join the contest Ma thèse en 180 secondes.

The rules are simple: present your thesis in less than three minutes. Apart from new experiences, you can gain new view on your dissertation and last, not least, you can win prices to help you in your career and research.

Stáže v Izraeli 2023

Skvělá možnost pro doktorské studenty v prvním ročníku.

Pracuj na svém výzkumu na nejlepších univerzitách v Izraeli. Získej nový náhled na svou disertační práci a poznej vědecká pracoviště v cizině.

Výzva programu Global Fellowship na University of St Andrews

Pro doktorandy se nabízí možnost výjezdu do St. Andrews. Program Global Fellowship, který probíhá již pátým rokem, poskytuje stipendia, která umožňují talentovaným vědcům z celého světa strávit na St Andrews až jeden měsíc.

LERU Doctoral Summer School 2023 Heidelberg

Přihlaš se na letní školu do německého Heidelbergu. Za Univerzitu Karlovu bude vybrán jeden student doktorského studia, který dostane možnost absolvovat doktorandskou školu na téma: Concepts of intervention science applied to global challenges.

Jste začínající vědec / vědkyně? V čem byste se potřebovali zlepšit?

Začínáš s výzkumem a hodil by se ti trénink v dovednostech jako je navrhování výzkumných studií, kritického hodnocení, řízení výzkumu a akademického psaní? Více nalezneš ZDE.

Seznamte s moderní knihovní platformou Alma

Je tu platforma Knihovny Univerzity Karlovy Alma s centrálním vyhledávacím systémem UKAŽ. Seznam se s touto novinkou a klikni ZDE.

Vznikla platforma postdoktorandů

Budeš končit své doktorské studium a máš zájem pokračovat ve své vědecké kariéře? Je tu platforma pro začínající akademiky, výzkumníky a postdoktorandy. Tato platforma slouží jako rozcestník a místo pro setkávání a sdílení informací postdoktorandů na Univerzitě Karlově.

Rodiče mohou také úspěšně studovat

Jsi vědec / vědkyně a zároveň rodič s malým dítětem? V rámci univerzity fungují dvě mateřské školky a na některých fakultách jsou studujícím k dispozici také dětské koutky. Více informací získáš ZDE.

Nabídka zahraničních pobytů a stáží

Zajímáš se o studijní pobyty v zahraničí?

V rámci studia mají téměř všichni doktorandi povinnost absolvovat část studia v zahraničí. Kromě krátkodobých stáží je možné v zahraničí absolvovat také celé studium, obdržet zahaniční vědecký titul a být přitom doktorandem Univerzity Karlovy.

Nabídka konferencí

Účast a prezentace vědecké práce na konferencích je nedílnou součástí studia každého doktoranda. Výčet aktuálně konaných konferencí nalezneš ZDE.

Všechny aktuality >
Kalendář akcí a kurzů pro doktorandy
Únor 2023
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Vzdělávací program pedagogických dovedností (LS AR 2022/2023)

6. února 2023

Zatímco učitelé na středních, ale i základních školách musí projít důkladnou didaktickou přípravou, u vysokoškolských učitelů to vesměs požadováno není. Přitom začít vyučovat bez odborné přípravy není vůbec snadné; někdy to může být dokonce mimořádně obtížné. A právě proto existuje tento kurz. Ať už vás výuka teprve čeká a chcete se na ni s předstihem dobře připravit, nebo už učíte a chtěli byste svoji výuku posunout na vyšší úroveň, nabízíme vám kurz, který vám pomůže toho dosáhnout.

Stáž v Izraeli

10. ledna 2023 – 15. března 2023

První ročník studentského stipendia Neuron & IOCB Tech Internships in Israel.

Možnost pro studenty prvních ročníků doktorského studia získat stipendium na stáž na nejlepších univerzitách v Izraeli.

Příhlášky posílejte do 15. března 2023.

Ma thèse en 180 secondes CZ

1. ledna 2023 – 19. února 2023

Podávej příhlášky do soutěže Ma thèse en 180 secondes.

Do 12. února je možné podávat přihlášky do soutěže, jejímž obsahem je prezentace tématu tvé disertační práce ve francouzštině a v krátkém časovém limitu.

KDE: První kolo probíhá online a nejlepší kandidáti se pak můžou zúčastnit finále pro Střední Evropu, které se koná v Praze.

Všechny události >
Máte dotaz?
Kontakt

Univerzita Karlova


Rektorát

odbor pro studium a záležitosti studentů

oddělení doktorského studia

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám