• Kalendář akcí a kurzů pro doktorandy

Kalendář akcí a kurzů pro doktorandy

‹  Březen 2023  ›

StČtSoNe
12345
PoÚtStČtSoNe
6789101112
PoÚtStČtSoNe
13141516171819
PoÚtStČtSoNe
20212223242526
PoÚtStČt
2728293031

16. února 2023 – 31. prosince 2023

Proofreading aneb korektura textů v ČJ

DOKTORANDI

Čeština dělá leckdy problém i rodilým mluvčím. Pokud se potýkáte s akademickými texty ve svém rodném jazyce, nechte si je zkontrolovat od našich češtinářek. Vyzkoušejte proofreading!


20. března 2023 – 3. dubna 2023

Sestříhej to! Aneb jak na postprodukci videí

DOKTORANDI

Digitální doba si žádá digitální dovednosti. Nenechávej svůj výzkum jen za zavřenými dveřmi, ale ukaž ho veřejnosti! Nauč se, jak vhodně natočit svůj výzkum a jak na postprodukci.


21. března 2023

Teaching critical thinking through digital media literacy

The recent historical effects in Europe and the world have resulted in an immense increase in the amount of news targeting a variety of audience. Since the existence of mass media, checking the validity of sources and manipulating the public opinion has been in the centre of attention. However, in the 21st century, the critical understanding and evaluation of online multimedia content has become a basic literacy skill.


23. března 2023

Podpora well-beingu studentů jako nová pedagogická kompetence

Univerzity v poslední době zaznamenávají zvýšený zájem o studium tohoto fenoménu a samy chtějí well-being svých studentů a pedagogů aktivně podporovat. V tomto dvoudílném semináři zaměříme pozornost na podporu well-beingu studentů.


29. března 2023

Design vysokoškolského kurzu sdíleného v meziuniverzitní alianci 4EU+

Smyslem tohoto kurzu je soupis kroků, jejichž respektováním se lze, z pohledu vyučujícího, co nejvhodněji přiblížit standardům obvykle očekávaným od mezinárodních kurzů. Konkrétně pak: 1) formulace výsledků učení jako základního východiska pro ověření kompetencí absolventů kurzu; 2) způsoby designu nově vznikajícího kurzu či úpravy kurzu stávajícího, a to jak za situací, kdy je sdílený kurz tvořen a vyučován jen ze strany UK, tak pro situaci, kdy se na něm podílí více pracovišť.


30. března 2023

Aktuální výzvy bezpečného internetu a jak se jim bránit

Univerzita Karlova & Microsoft

Vás srdečně zvou na interaktivní seminář

Aktuální výzvy bezpečného internetu a jak se jim bránit

Vhodné pro jakéhokoliv uživatele internetu

Více informací a program ZDE:


11. dubna 2023

Jak na disertaci a odborné texty

DOKTORANDI

Nejen obsahem je živa akademická a vědecká práce, ale i svou podobou. Protože, když šaty dělají člověka, tak forma dělá disertaci. Na workshopu vás naučíme, jak vhodně obléknout svou disertační i odbornou práci do slušných a slušivých náležitostí, které je třeba při psaní dodržet.


12. dubna 2023

Active learning

Universities are expected to educate skilled graduates who possess great problem-solving skills. This is possible when appropriate methods of teaching are chosen and students are active and involved in the teaching-learning process. Many years of research proves that students should do more in class than just listen. They should read, write, discuss and engage in problem-solving activities. Most importantly, to be actively engaged, students need to undertake higher-order thinking tasks such as analysis, synthesis and evaluation. Thanks to active learning, not only do we improve students’ participation in class, but also develop their core transversal competencies.


17. dubna 2023

Use and Abuse of Presentations

Slides frequently serve as the foundation for lectures and lesson plans. Are we, as teachers, aware of what it means - and imply - to use this tool? Are we able to make use of it in a way that is truly functional to student learning? In this workshop we will together develop a constructive approach to PowerPoint in the specific context of academic teaching, taking into account what the so-called "Cognitive Style of PowerPoint" means.


19. dubna 2023

Vzdělávací program pedagogických dovedností (LS AR 2022/2023)

Zatímco učitelé na středních, ale i základních školách musí projít důkladnou didaktickou přípravou, u vysokoškolských učitelů to vesměs požadováno není. Přitom začít vyučovat bez odborné přípravy není vůbec snadné; někdy to může být dokonce mimořádně obtížné. A právě proto existuje tento kurz. Ať už vás výuka teprve čeká a chcete se na ni s předstihem dobře připravit, nebo už učíte a chtěli byste svoji výuku posunout na vyšší úroveň, nabízíme vám kurz, který vám pomůže toho dosáhnout.


24. dubna 2023 – 31. května 2023

Vzdělávací program pedagogických dovedností LS AR 2022/2023, II. běh

Zatímco učitelé na středních, ale i základních školách musí projít důkladnou didaktickou přípravou, u vysokoškolských učitelů to vesměs požadováno není. Přitom začít vyučovat bez odborné přípravy není vůbec snadné; někdy to může být dokonce mimořádně obtížné. A proto existuje tento kurz. Ať už vás výuka teprve čeká a chcete se na ni s předstihem dobře připravit, nebo už učíte a chtěli byste svoji výuku posunout na vyšší úroveň, nabízíme vám kurz, který vám pomůže toho dosáhnout. Přiblíží vám stěžejní poznatky vysokoškolské didaktiky založené na evidence-based přístupu. Také vám umožní přicházet s vlastními otázkami či tématy a společně na ně hledat odpověď.


26. dubna 2023

How to create a scientific poster

Mezi jednu z důležitých disciplín propagace vědecké práce patří vytváření posteru. Přijďte se informovat o tom jakou metodu, jaké nástroje a jakou formu můžete zvolit.

Můžete si s sebou přinést podklady pro přípravu vlastního posteru.


15. května 2023

Differentiation of Instructions

One of the key factors ensuring the high quality of education is addressing the variety of different educational needs of all learners. Contemporary theories of teaching/learning emphasize the fact that each learner has different needs and abilities which must be properly addressed in the process of education. The aim of the workshop is to present methods of differentiation of instructions that help to achieve this goal.


Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakt

Univerzita Karlova


Rektorát

odbor pro studium a záležitosti studentů

oddělení doktorského studia

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám