• Uchazeč
  • Příběhy našich absolventů

Příběhy našich absolventů

Nechte se inspirovat zajímavými příběhy našich absolventů

V této sekci se s vámi podělí naši úspěšní absolventi doktorského studia o své příběhy, motivaci a překonávání výzev v rámci jejich studia.Chaitra Srinivas, Ph.D.

Fakulta:

Lékařská fakulta v Hradci Králové

Profese:

Zubní péče a ortodontické centrum Shresta's


"Studying in a foreign country gave me a memorable experience and many unforgettable moments with Czech friends"


Dr. Srinivas absolvovala doktorské studium ze Stomatologie na Lékařské fakultě v Hradci Králové Univerzity Karlovy v roce 2009. V současné době vykonává praxi v Shresta's Dental Care and Orthodontic Centre v Bengalúru v Indii. Momentálně pracuje jako ortodontický konzultant v Dental Health Care Centre.


Během studia byla vybrána jako vynikající studentka pro absolvování stáže na Mayo Clinic v USA. Kromě klinické praxe v České republice se zúčastnila také rezidenčního programu na National University of Singapore v Singapuru a participovala na praktickém výcviku na klinice Teethinline Dr. Tobina Marka v Anglii. Zároveň je také spoluautorkou učebnice Ortodoncie pro studenty zubního lékařství, která vyšla v roce 2007. Za své úspěchy získala v roce 2015 v indické Bombaji ocenění Vynikající zubní lékař roku.


prof. Dr.phil. Hans Martin Rothkegel, Th.D., Ph.D.

Fakulta:

Evangelická teologická fakulta

Profese:

profesor církevních dějin na univerzitě Theologische Hochschule Elstal v Německu


"I was fascinated by the beauty of the city of Prague and by the people I met there."


V 90. letech studoval teologii a klasickou filologii v Hamburku, Soluni a Vídni. Na podzim 1997 byl zapsán k doktorskému studiu, kde na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy vystudoval Církevní dějiny. Do Prahy ho přivedla příležitost i zvědavost.


"The multi-denominational Theological Faculty, which was well equipped in terms of faculty and library, was amazingly involved in contemporary public debate ".


Jako nejdůležitější se pro něj ukázaly tři aspekty:


  • Čeština otevírala dveře k bohatému kulturnímu dědictví.

  • Zahraniční studenti se snadno seznámili s odborníky ve svých oborech.

  • V českých knihovnách a archivech je k dispozici úžasné bohatství literárních pramenů.

Na své cestě za profesurou evropských náboženských dějin, jak sám říká, vděčí Univerzitě Karlově a svým skvělým učitelům na ní.


RNDr. Gilberto Correia Carvalho Silva, Ph.D.

Fakulta:

Přírodovědecká fakulta

Profese:

Ministr zemědělství a životního prostředí Kapverdských ostrovů


"My basic approach is that the university teaches us to learn."


Jeho studium na Univerzitě Karlově začalo koncem 80. let, kdy ještě existovala Československá socialistická republika. Úplně na začátku pobýval ve východočeské Dobrušce, kde studoval český jazyk na jazykové škole pro přípravu cizinců ke studiu na Univerzitě Karlově. Studoval obecnou biologii s pozdější specializací na mikrobiologii. Studium dokončil až po revoluci. Na diplomu, jak dodává, má napsáno Česká a Slovenská Federativní Republika.


"The basic scientific principles you learn can be applied anywhere."


Do České republiky se za účelem studia vrátil ještě v roce 1999, kdy začal na Přírodovědecké fakultě studovat doktorát v oboru Aplikovaná a krajinná ekologie. Na Přírodovědecké fakultě tedy s přestávkou studoval celkem 10 let.


prof. RNDr. Václav Větvička, Ph.D.

Fakulta:

Přírodovědecká fakulta

Profese:

Profesor patologie a laboratorní medicíny a ředitel výzkumu na Univerzitě v Louisville


"Charles University teachers helped us to become scientists."


Profesor Václav Větvička vyučuje na Lékařské fakultě, katedře patologie, na Univerzitě v Louisville, Kentucky ve Spojených státech. V roce 1978 absolvoval studium Imunologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, následně pracoval na Mikrobiologickém ústavu ČSAV v Praze v Krči, kde od roku 1983 působil jako vědecký pracovník. Specializuje se na výzkum imunomodulátoru beta-glukanu.


Profesor Větvička je autorem a spoluautorem více než 360 recenzovaných publikací, deseti knih a devíti mezinárodních patentů, přednesl více než 80 přednášek na univerzitách a výzkumných ústavech po celém světě. Je členem České imunologické společnosti a Americké asociace imunologů.


Více o našem úspěšném absolventovi v rozhovoru pro časopis Forum z roku 2021.


Poslední změna: 29. leden 2024 12:07 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakt

Univerzita Karlova

Rektorát

odbor pro studium a záležitosti studentů

oddělení doktorského studia

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám