Plagiátorství

Jak se vyhnout a předcházet plagiátorství


Univerzita Karlova si klade za cíl jako jednu z dílčích priorit vychovávat mladé vědce a akademické pracovníky, kteří publikují své dosavadní úspěchy z oblasti vědeckého poznání.


Publikační činnost je v prostředí akademické obce vnímána jako velice důležitá a cenná pro další postup a vývoj v kariéře vědce. Z tohoto impulsu vzniklo ve spolupráci patnácti autorů a autorek z veřejných vysokých škol materiál, který předkládá stručnou, místy i zábavnou formou, důležité body, jež je nutné dodržovat.Ve vysokoškolské praxi se kromě opisování při zkoušení školitelé setkávají také s neetickými praktikami v oblasti akademického psaní, z nichž nejviditelnější je právě plagiátorství.


Cílem níže umístěných textových příruček je obeznámit všechny zejména s aktuální podobou a pravidly předcházejícím plagiátorské činnosti.


Příručky


1) Jak se vyhnout plagiátorství do jejíž přípravy se zapojilo patnáct odborníků a odbornic z osmi veřejných vysokých škol v ČR, chce právě zmíněnou neznalost vymýtit a stát se užitečnou a široce užívanou pomůckou, která studujícím poradí, jak neuklouznout – a pak toho nelitovat.


2) Jak předcházet plagiátorství ve studentských pracích: Příručka pro akademické pracovníky zase pedagogům a pedagožkám napoví, jak studujícím vše srozumitelně vysvětlit a jak je vhodně před různými nástrahami při psaní školních a diplomových prací varovat.

Poslední změna: 23. červen 2021 18:15 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakt

Univerzita Karlova


Rektorát

odbor pro studium a záležitosti studentů

oddělení doktorského studia

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám