• Kalendář akcí a kurzů pro doktorandy

Kalendář akcí a kurzů pro doktorandy

Systémová hra Fish Banks: Přijďte si zahrát se systémem!


Jak fungují komplexní systémy a jak je ovlivňuje naše rozhodování? Přijďte si zahrát výjimečnou simulační hru Fish Banks! 


Workshopem, který připravila Inovační laboratoř UK k probíhající soutěži Map the System, Vás provede Milan Caha, autor zatím jediné knihy o systémovém myšlení v českém jazyce a spoluautor české verze Fish Banks.Workshop je otevřený všem zájemcům.


KAPACITA workshopu je omezená.

REGISTROVAT se můžete ZDE


Co je hra FISH BANKS?


Simulační hra Fish Bank modeluje využívání obnovitelného zdroje - populace ryb – v prostředí hospodářské soutěže mezi jednotlivými společnostmi.

Součástí hry je závěrečná diskuze, kde je představen model, na kterém je simulace postavena, ukážeme si generické struktury v modelu zabudované i reálné projevy těchto struktur v reálném světě.


Hru vytvořil v roce 1986 Dennis Meadows, profesor systémové dynamiky na MIT Sloan School of Management v Massachusetts. Dennis patří od 70. let minulého století k čelním světovým vědcům, zabývajícími se systémovou dynamikou, mezi průkopníky modelování komplexních systémů.


Hra byla původně zamýšlena jako nástroj osvěty profesionálů rozhodujících o zacházení s přírodními zdroji zejména ze státní správy a businessu. Ukázalo se ale, že je vhodná i pro laiky a pochopí ji i děti.


Kdo je Milan Caha?


V 90. letech spolupracoval v rámci mezinárodní sítě INRIC (International Network of Resource Information Centers) na několika projektech s Donellou a Dennisem Meadowsovými, včetně vydání českého překladu knihy Překročené meze. Kromě toho se zabýval popularizací vzdělávacího přístupu „globální výchova“, ve kterém je systémové myšlení jedním z důležitých nástrojů. Napsal knihu Systémy pro všední den. V nevládních organizacích a firmách se zabýval podporou neziskového sektoru, inovacemi metod ve vzdělávání a rozvojem osobnosti a manažerských dovedností.

Od roku 2008 působí jako trenér a lektor na volné noze.


Workshop je pořádán v souvislosti s českým národním kolem oxfordské soutěže Map the System. Na Univerzitě Karlově soutěž zaštiťuje Inovační laboratoř UK, která spadá pod Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy.


V případě dotazů se obracejte na garantku soutěže Map the System na Univerzitě Karlově, Barboru Komberec Novosadovou na mailu


Začátek akce 22. března 2022 v 16:00
Konec akce 22. března 2022 v 17:30
Organizátor Centrum pro přenos poznatků a technologií
Webové stránky https://www.facebook.com/events/281926727385007
Místo konání akce Kampus Hybernská, budova A, 3. patro
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakt

Univerzita Karlova

Rektorát

odbor pro studium a záležitosti studentů

oddělení doktorského studia

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám