• Kalendář akcí a kurzů pro doktorandy

Kalendář akcí a kurzů pro doktorandy

Nejlepší kamera je ta, kterou máte u sebe - komplexní mini kurz o natáčení videí a vlogů


Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vznikají videa a vlogy, které dennodenně zhlížíte na internetu? Rádi byste se dozvěděli něco o tom, jak je vytvářet, a načerpali tak inspiraci pro svou vlastní tvorbu?

Natočení vlastního videa může být snadnější, než si myslíte a navíc může podpořit i váš výzkum, organizaci, nebo i jiné osobní projekty. Že k tomu nepotřebujete špičkovou a drahou techniku, ale postačí vám k tomu zařízení, které míváte běžně v kapse, zvláště v nenadálém momentu, kdy je škoda každé vteřiny, vám prozradí úspěšný YouTuber Tomáš Touha. Jeho hlavním cílem v třídílném kurzu je vdechnout nadšení všem účastníkům pro vlastní videovou tvorbu a naučit je kompletnímu procesu tvorby videa. Nečekejte však standardní poučky, které byste mohli slyšet na žurnalistických školách, mnohem spíše se dozvíte, jaký je osobní přístup samotného lektora: "Věřím, že pomocí tohoto postupu budou účastníci kurzu schopni přemýšlet nad videem úplně jinak než doteď."

Kurz je koncipován jako workshop, ve kterém si účastníci sami vyzkouší aplikovat vše, co se na kurzu dozví. Z workshopu si tak odnesou nejen nově načerpané vědomosti, ale také výsledek svého vlastního snažení.


Cíl: Změna a posun ve vnímání a chápání videa jako nástroje, jako komunikačního kanálu, jako příležitost, jak oslovit více lidí a především, jak samostatně pracovat s nástroji budoucnosti.


Obsah kurzu: 3 samostatné bloky/setkání věnované tvorbě videa. Na každém setkání bude zadán domácí úkol. Z výsledků každého z nich budou účastníci vycházet, a navazovat tak na další postupy.

V rámci workshopu bude probíhat seznámení se s postupy natáčení videí, interaktivní diskuse a přemýšlení o vlastních cílech a postupech. Důraz je kladen i na aplikaci všech získaných dovedností přímo na místě. Proto si s sebou vezměte vlastní zařízení, které budete nejčastěji využívat pro své účely: chytrý telefon/tablet, akční kameru (gopro), případně notebook pokud vás zajímá postprodukce videa do hloubky.

Lektor dále doporučuje: Máte-li vlastní nápad, případně vás oslovila konkrétní internetová tvorba, kterou jste byli inspirováni, nebo ve vás naopak vzbudila negativní emoce, připravte si jej (příp. nachystejte dotazy). Vámi vybrané tipy budou použity jako nástroj, na kterém si lze ukázat vhodné/nevhodné postupy.


Čas a místo: Třídílný kurz se koná prezenčně v Zelené posluchárně vždy v pondělí 17. 1., 24. 1. a 31. 1., od 17:00 do 20:00


Lektor: Tomáš Touha, lektor ve Foto Škoda


Účastníci: Kurz je určen pro doktorandy a post-doktorandy.


Registrace: Vzdělávací portál


Prosíme všechny účastníky workshopu, aby se řídili aktuálními hygienickými opatřeními MZ ČR, a byli připraveni doložit certifikát o očkování (akceptujeme také doklad v mobilní aplikaci). V případě, že jste absolvovali pouze první dávku, anebo od druhé dávky ještě neuběhlo 14 dní, mějte k dispozici ke kontrole také negativní výsledek antigenního testu (ne staršího než 24 hodin), nebo PCR testu (ne staršího než 72 hodin). Děkujeme za pochopení a ohleduplnost.

Začátek akce 17. ledna 2022
Konec akce 31. ledna 2022
Druh akce Kurzy, workshopy, semináře
Organizátor UK Point
Email na organizátora petra.konupkova@ruk.cuni.cz
Webové stránky https://ukpoint.cuni.cz/IPSC-506.html
Cílová skupina Akademická obec
Rezervace Vzdělávací portál
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakt

Univerzita Karlova


Rektorát

Odbor pro studium a záležitosti studentů

Oddělení doktorského studia

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám