• Aktuality

Aktuality

6. června 2022

Mezinárodní soutěž pro mladé vědce Falling Walls Lab - přihlášky spuštěny


Rádi bychom Vás informovali, že 13. září 2022 se v prostorách Národní technické knihovny uskuteční již 7. ročník mezinárodní soutěže Falling Walls Lab Czech Republic, jejímž cílem je dát dohromady budoucí generaci skvělých vědců a inovátorů a přijít s průlomovou myšlenkou – vědeckým projektem, byznys plánem nebo sociální iniciativou, která zboří všechny zdi a bariéry.


Prezentace soutěžících probíhá v anglickém jazyce ve formátu tzv. „pitch-talku“, který je dlouhý maximálně tři minuty. Nezáleží, zda se jedná o téma z oboru výpočetní techniky nebo medicíny, ekonomie nebo strojního inženýrství, filosofie, robotiky, chemie, umění nebo zemědělství – soutěž je otevřená každému, kdo je o svém nápadu přesvědčen a dokáže o něm přesvědčit i ostatní. Vítáni jsou studenti všech stupňů, včetně Ph.D. a postdoc. Přihlášení je možné přes mezinárodní webovou stránku Falling Walls.


České národní kolo mezinárodního projektu Falling Walls proběhne 13. září 2022 v prostorách Národní technické knihovny v Praze,uzávěrka přihlášek je 30. června 2022. Vítěz celonárodního kola získá peněžní dar ve výši 1.000 EUR a bude Českou republiku zastupovat na celosvětovém finále v Berlíně, které se pravidelně koná v předvečer výročí pádu Berlínské zdi. Letos to bude 7. listopadu 2022.


Za Falling Walls Lab v České republice stojí Národní technická knihovna ve spolupráci s Německou akademickou výměnnou službou (DAAD), Velvyslanectvím Spolkové republiky Německo v Praze, společností xITEE, Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou, Technologickou agenturou ČR a agenturou CzechInvest.


PRO DALŠÍ INFORMACE KLIKNI ZDE


Případní zájemci můžou také přijít ve čtvrtek 9. června do Kampusu Hybernská na Inovační snídani, kde se o celé soutěži dozví ještě mnohem víc.


Těšíme se na Vaši účast nebo účast Vašich kolegů a moc děkujeme za šíření informací o projektu mezi potenciální zájemce ve Vaší instituci či jejím okolí. Za tímto účelem posíláme v příloze loga na sociální sítě a plakát k vyvěšení. Inspirovat se můžete zároveň i z našich příspěvků na sociálních sítích Falling Walls Lab Czech Republic | Facebook.


Více informací naleznete na webových stránkách Falling Walls Lab Czech Republic.


V případě dotazů neváhejte kontaktovat koordinátora soutěže pro Českou republiku:


Martin Krška

Koordinátor soutěže Falling Walls Lab Czech Republic

Oddělení komunikace NTK


Národní technická knihovna

Technická 6, 160 80 Praha 6

telefon +420 232 002 585

mobil +420 775 573 910

e-mail

www.techlib.czSdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakt

Univerzita Karlova


Rektorát

Odbor pro studium a záležitosti studentů

Oddělení doktorského studia

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám