• Aktuality

Aktuality

16. listopadu 2021

Kurz: Komunikace vědeckých výsledků ve 3. tisíciletí


Jak komunikovat vědecké výsledky, analyzovat jejich impakt a výzkumné trendy v mém oboru?


Digitalizace přináší do vědy značné změny. Úspěšní vědci by měli umět komunikovat své výsledky a poznat nejnovější trendy ve svém oboru. Naše školení reaguje na nejnovější trendy a přináší inovativní know how v této oblasti.


V rámci školení účastníky nejprve uvedeme do světa vědecké komunikace a možností, jež přináší digitální prostor. Poté se již budeme věnovat novým nástrojům a na konkrétních příkladech účastníkům ukážeme, jak mohou komunikovat své výsledky v globálním prostředí.


Pozornost bude věnována americkému Redditu, ukážeme možnosti sdílení výsledků v jeho největším vědeckém fóru (které má přes 25 milionů uživatelů), popíšeme dobrou praxi fungování na Twitteru, cílenou komunikaci na Facebooku a nakonec také komunikaci na Wikipedii, kde se budeme věnovat tomu jak česká i anglická hesla obohatit o výsledky výzkumu.


Značná pozornost bude věnována také nejnovějším trendům v scientometrii, konkrétně altmetrice a softwaru Dimensions.ai. Ukážeme si jak filtrovat vědecké články s nejvyšším altmetrickým skóre (tedy nejcitovanější v digitálu) v rámci konkrétních disciplín v reálném čase (a tak pochopit, co je v mém oboru právě významné), stejně jako kde nalézt volně dostupný nástroj, který nám analyzuje impakt našich vědeckých publikací.


Prostor bude věnován i praxi, tedy ilustraci know how na konkrétních případech. Budeme se zabývat také tím jak zvýšit úspěšnost při psaní grantových návrhů v diseminační části. Účastníci tak budou vybaveni nejnovějšími trendy v oblasti vědecké komunikace, což může pomoci zvýšit jejich kompetence v oblasti stále kompetitivnějšího vědeckého prostředí.


Formát: seminář online


Čas:

dopolední blok: od 10:00 do 12:00

přestavka: od 12:00 do 12:30

odpolední blok: od 12:30 do 14:30


Vyučující:

Mgr. Eduard Petiška, Ph.D.

PhDr. Tomáš Gavlas


Začátek akce: 14. prosince 2021

Konec akce: 14. prosince 2021

Druh akce: seminář

Organizátor: RUK

Email na organizátora:


Místo konání akce: Online

Rezervace:  Vzdělávací portál


Účastníci: kurz je určen pro studenty doktorského studia
Registrace:  Vzdělávací portál


Máte problém s registrací:


Návod na přístup naleznete zde.

Pokud máte problém s přihlášením zde.


Pokud máte tip na téma, které v současné nabídce nenacházíte, napište nám lukas.nachtigal@ruk.cuni.cz, jitka.rychnova@ruk.cuni.cz.


Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakt

Univerzita Karlova


Rektorát

Odbor pro studium a záležitosti studentů

Oddělení doktorského studia

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám