9. září 2021

INFORMATIONSVERANSTALTUNG / INFORMAČNÍ AKCE Německo: země příležitostí

Perspektivy společné výzkumné a vědecké spolupráce

Schůzka se bude konat dne: 15.9.2021

Více informací v pozvánce: EINLADUNG / POZVÁNKA

Univerzita Karlova byla založena v roce 1348 a patří mezi přední světové univerzity. Působí v řadě prestižních mezinárodních organizací a univerzitních sítích a aktivně podporuje mezinárodní mobilitu. Provádí špičkový výzkum v nejrůznějších vědeckých oblastech a intenzivně se věnuje podpoře mladých vědců. Díky spolupráci s DAAD již několik let probíhá studentská i akademická výměna mezi UK a německými vysokými školami.

Německá akademická výměnná služba (DAAD) je sdružením německých vysokých škol, které se zabývá podporou v oblasti mezinárodní akademické výměny a zastupuje německou kulturní a vzdělávací politiku v zahraničí. Organizace DAAD byla založena v roce 1925, obnovena roku 1950 a od 60. let nabízí studentům, vysokoškolským pedagogům, vědcům a umělcům ze střední Evropy široké spektrum stipendijních a výměnných programů. V současné době podporuje DAAD v rámci česko-německé výměny ročně více než 1 200 pobytů. Informační akce s názvem Německo: země příležitostí má za cíl oslovit především doktorandy a mladé vědce různých fakult a oborů Univerzity Karlovy. Pozvání přijaly instituce z oblasti česko-německých vztahů, které se podílejí na podpoře vědy a výzkumu, zejména poskytováním stipendií do Německa.

Máte dotaz?

Univerzita Karlova

Rektorát

Odbor pro studium a záležitosti studentů